Wyprawa - Egipt 2015

Wyprawa - Egipt 2015 Wróć Opublikowany:11.12.2014

Egipt 16-23.05.2015 Marsa Alam

Polecamy najbardziej dziewicze miejsce nurkowe w Egipcie – Marsa Alam, położone na dalekim południu egipskiego wybrzeża Morza. Nurkowanie w Marsa Alam to prawdziwy rarytas. Polecam uderzające swoim pięknem rafy koralowe. Rafy dzikie, pełne życia i zdziwionych, ociekających kolorami podwodnych zwierząt.

Marsa Alam, która kiedyś była wioską rybacką, obecnie jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem położonym wśród przepięknych krajobrazów. Jest to jedno z kilku miejsc na świecie, które obok możliwości dziennych rozrywek łączy w sobie możliwość odkrywania historii i kultury ze słońcem, piaszczystą plażą oraz cudownym światem podwodnym. Najsilniejszym atutem tej miejscowości jest, bez wątpienia, dziewicza rafa koralowa.

Termin: 16.05.2015 - 23.05.2015
Cena:
           Osoba Dorosła - 1899 PLN,
           Dziecko do lat 14 - 1055 PLN
 
Zakwaterowanie: Blue Reef **** Hotel and Resort, Opcja All Inclusive, Pokoje Dwuosobowe z możliwością dostawki.

Cena Wycieczki Zawiera: Przelot, Ubezpieczenie Turystyczne, Transfery z i do Lotniska, Zakwaterowanie w Hotelu

Osobom nurkującym proponujemy wykupienie dodatkowego "nurkowego" ubezpieczenia w cenie 55zł.

Dodatkowo Płatne (na miejscu w Egipcie):
  • Opłata Wizowa 25$ za wizę.
  • Cena pakietu nurkowego obejmującego 5 dni (10 nurkowań, w tym 3 dni nurkowania z brzegu i 2 dni nurkowań z łodzi) - 210€

Piakiet Nurkowy można rozszerzyć o:

  • nurkowanie nocne +30€ (nie obejmuje ceny wypożyczenia latarki - dodatkowo +5€),
  • trzecie nurkowanie w ciagu dnia 15€,
  • butla 15L 3€/butlę lub 30€ za cały pobyt,
  • nitrox 5€/butlę lub 50€ za cały pobyt,
  • dodatkowa butla 12L 2€,
  • nurkowanie INTRO 45€,
  • osoba nienurkująca na łodzi 20€,

Plan nurkowania

Marsa Alam - nurkowania z brzegu:

Abu Dabab:

To chyba najsłynniejsze miejsce dostępne z brzegu w okolicy. I tu rafa udostępnia nam wspaniałą piaszczysto-trawiastą zatokę, na której regularnie pasie się dugong oraz sporo żółwi, czasem dziesiątki. Regularnie widuje się tutaj guitar sharki (skrzyżowanie płaszczki i rekina) oraz płaszczki szare. Czasem przepłynie orleń (Eagle Ray).

Abu Dabour:

Rewelacyjne, godne polecenia miejsce. Zaczynając od wejścia, które jest ciekawym, pokręconym tunelem, płynąc poprzez wspaniałą komnatę oświetlaną z góry przez słońce i lawirując wokół wspaniałych korali i tysięcy ryb, czujemy rozkosz nurkowania. Można spotykać tutaj również rekiny i rogatnice.

Oraz inne rafy :)

 

 

Marsa Alam nurkowania z łodzi:

Elphistone:

Wyrastająca z dna formacja koralowa należy do najsłynniejszych miejsc nurkowych świata. Tutaj po prostu należy zanurkować. Na północnym plateau bardzo często spotyka się rekiny młoty. Wschodnia i zachodnia ściana to częste miejsce spotkań white tipów, zarówno rafowych jak i oceanicznych. Nacieszyć się tam można widokiem żółwi, muren i napoleonów. Gigantyczne gorgonie i niesamowite miękkie korale wywierają nieziemskie wrażenie.

 

 

 

 

 

 

Dolphin House – Samadai:

Delfiny i Park Narodowy kusi cudownie nurków, jak i snurków. Miejsce to przybrało kształt podkowy. Pierwsze nurkowanie odbywa się we wspaniałej i bardzo długiej jaskini (max głębokość to 7-8m). Dalej oglądamy setki anemonów,płaszczki, mureny,żółwie… W przerwie między nurkowaniami kapitalny snorkling z delfinami, a raczej z całym mnóstwem delfinów. Często spotyka się ponad sto osobników. Drugie nurkowanie odbywa się między wielkimi pinaklami – ergami. Delektujemy się pięknymi tunelikami i jaskinkami pełnymi życia.

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia tych wyjątkowych miejsc nurkowych i urokliwego Marsa Alam.

Im bliżej daty wyjazdu tym bardiej cena za podróż będzie się zmieniać, niestety na wyższą. Powyższa cena za wyjazd ważna jest jedynie do 15ego stycznia 2015, także nie zwlekajcie z wpłatami zaliczek.

Rezerwację dokonujemy robiąc przelew zaliczkowy na kwotę 600,- zł od osoby. W tytule wpisujemy: nazwę grupy czyli Płetwiaki, ilość osób za które wpłacamy zaliczkę i imona nazwiska osób. Czyli, np.: opłacając rezerwację dla dwóch osób i dziecka wysyłamy przelew na 1800,- zł o treści:

"Płetwiaki, 2os + 1dziecko, Zygmunt Nurek, Basia Nurek + Kasia Nurek"

I wysyłamy pieniążki do:


Dive Tour
Stefana Batorego 3/F
44-194 Knurów

ING Bank Śląski:       12 1050 1298 1000 0090 9248 9989
BZ WBK           :         04 1090 2008 0000 0001 2325 4527

Dopłaty do całości kosztów podróży będziemy robić miesiąc przed wyjazdem, czyli w kwietniu.

 

Więcej informacji w Centrum Nurkowym Płetwiaki.